Tämähän on myös omiaan repimään senaatin arvovaltaa harvinaisessa tilanteessa, jossa senaatti on lähes yksimielinen, mutta Trumppi vetelee ihan omaa settiä. Omaksi edukseen. Saas nähdä minkälaisia käänteitä tässä nähdään.
Somessa jo lähes trendaa SS-ryhmä.
Lisäksi pari viikkoa sitten israelilaiset ostivat (tekivät ostotarjouksen) Cityconista, joka on erikoistunut omistamaan ja operoimaan kauppakeskuksia ja muita päivittäistavaraan keskittyneitä liiketiloja… saas nähdä pelaako SS-ryhmä aloittamansa pelin loppun asti.
Mikäs härpäke tämä on katolla/moottoritilan edessä?
Musta laatikko lienee Gopro tai vastaava, mutta mitä muuta tuossa on? Jotain testilaitteistoa kenties? Putki ja kaksi kiekkoa. Voisiko putki olla moottorin ilmanotto?
15+2 konetta, 3,1 miljardia. 182 meur / kone, mitä pakettiin nyt sitten ikinä kuuluukaan. Aseet myy kuitenkin joku muu kuin SAAB?
Suomen 64 kappaleella hinta olisi ollut karvan alle 12 mrd.
Eli uudet vaunut korvaisivat kaikki nykyiset bemarit + CV90?
Nykyiset CV90 sijoitettaisiin sitten jonnekin eli minne?
BMP:t lähtevät varmasti Ukrainaan sitä mukaa kun saadaan uutta tilalle.