Maidan
Respected Leader
On se..menikö hän sinne autolla? Vai onko auto ulosotettu? Moskova on niin iso paikka, en kadehtisi Anoa. Moskovasta on kokemusta 90 l loppupuolella, asuin siellä jo suomen kansalaisena, ex-aviomies oli pari v töissä siellä. Moskova jo silloin vaikka persreikä oli, mutta jokainen haaveili asua siellä. Muualla oli paaljon kurjempi. Ihmiset tuli "sivistyksem kohtoon". Asumisesta siellä oli kova sota, kaikki keinot kelpasi.Toisaalta onhan se ryssälään muuttaminen jo itsessään melkoinen rangaistus. Ano on persaukinen ja nyt melkolailla hyödytön resurssi, joten päätyy elämään köyhyydessä. Eli voi ajatella, että saa mitä ansaitsee.
Moslova on aina ollut kun eri valtio siellä kesken hävitystä. Ja putinin aikana jo ihan virallinen valtio valtion sisällä.
Tuo alue jossa kasvitieteellinen puutarha, oli ihan norm alue, mutta nykymenosta en tiedä. Asunnot karsoin ovat alkaen 30 metri neliöstä ylöspäin n. 6 miljoonasta ruplaa ylöspäin, mutta ei ihan Barviha, kaukana sitä, siellä Shoigun tapaiset konnat.ja puolet kremlinista, sitä vartiodaan niin ettein mikä Anukaan ei pääisisi.
Alkuun Anu kuvaa selvästi parempaa ja rahakkaille tarkoitettua kerrostalu asuinkompleksia, se näkyy, että elittikompleksi, vaikkakin hyvin kaukana Rubljovkasta, jossa kaikki nykyiset 1 luokan konnat "pakolaiset" majailee, karanneet pressat, mm Janukovich Hattuvaras (sillä hän aloitti bisnesuransa, hän nappaili karvahattuja ohikulkijoilla, mm vessoissa: istuu pöntöllä asialla kallin minkki karvahatun omistaja ja Janukovitch poimii sitä ylhäältä vierestä kabinkasta), Janukovitch muuten pakkanut aika lailla ennen pakemista Kiovasta, persellä tunsi käryn, mutta kultainen täyttää kulta leipäpatonki unohtui saaliin ja kultainen vessapönttö ja muuta ihana. Siinä ukrainalaiset kävi ihmettelemänsä missä heidän eläkkeet kun paikasta tehtiin nähtävyys, yms kaikki oli joko kulta tai kullan väristä, praameata ja "bogato" liikakin. Ja siis patonki olo täydestä kullasta siis, kuulemma. Trumpihan myös mieltynyt kaikkeen kullatettuun, marmoriin,kuten kaikki mustalaisbaroonit, ja toinen perässä on kyrbän tietenkin, hänellä on komea palatsi Hungarissa kesken isoa maatilaa, ei ole monella pressalla sellaista ollut , kyrbän nuolllut putten takapuolta paremmmin kun kuka muu.
Tuskin Anulla Barvihaan asiaa, mutta mahdollisesti jemmasi rahanasa kuitenkin paarlamentaarikkona. Ei Moskovaan ihan persaukisena voi mennä.
Mutta että kuvata Moskovan elintasoa Moskova Cityyn ikkunasta..ei edes naurata. Jos Moskova pidetään valtiona venäjän sisällä, niin Moskova city alue on sen sydän
, joka tuskin edes kuulu ryssälälle, ja koko ryssälän moskovan ulkopuolella ei ole mitään tekemistä. Kiinan, mahdollisesti. Miksei Anu ei kehtaa näyttää mitä syönyt/juonut siellä Cityn hienossa paikassa..taisi olla huono menu, vaikka edullinen varmasti, uskon, niin tarkasti hän tutkinut shaurman paikan ruoka-annos listoja siellä elittialueen liepeillä, näkee että asiantunteva mies on ja ruokatietoinen. Ei paskaan rahansa laittaa. Mulla sellainen tunne että Anu istahti vain, valehteli ja lähti pois, vartioiden valvoovien katseiden seuraamana. Vuokrahinnat: Tavalliset duunarit matkustaa Moskovaan työn perään Moskovan liepeltään 3 t suunta, edes-takaisin, 6 t vrk, koska rahat palkan päälle asumisineen ei riittäisi ruokaan. Tai nipin napin, jos vuokraa jokin huone, obsšagasta jossa on käytävästä huoneita, ja yhteinen vessa/suihku, keittiö. Vieressä voi olla joku taktzhkikki vuokralaisena, 1kpl, mutta nukkumaan tulee kaikki 20 kpl, koko lattiapinta täyteen. Sitten ne ovat vessassa ja keitiössä. Tämä on tunnettu asia, gastarbaiterien arjestä, nukutaan aina 20-50 miehen porukalla lattialla. Ja sekin majoitus hiton kaukana keskustalta, Ne ovat tosiasiat.
Anu oli näköjään varma että hänelle tullaan maksamaan propagandasta Suomeen paljon..mielenkiintoista, näyttäisi asuntonsa edes..
Tässä on hyvä paikka Anulle Jakutiasta. 2-3 v vanha video. Ehkäpä sielläkin löytyy jonkun kuvernnöörin piha, ja joku muu parepi alue, niin Anut voisi hieraista meille linssia miten komeasi asutaan Jakutiassa.
Vähän matkan päästä alkaa Alaska, josta mainitaan videolla. Kaksi eri planeetta Alaskalaiset vihertävät kateudesta jakutialle.
Ai, niin jakutit ovat nyt "isot veljet" DNR Donetskin Kirovin alueelle - kremlinien mukaan heitä on kunniakkasti valittu auttamaan rakentamaan sen komeaksi pommitetun tilalle. Kummit, tai miksi sitä budjetti rahojen varastamista siellä kutsutaan. Heiltä puhutaan "sahaamisesta". Bandiitti virallinen slängi. Jakutit voivat vaihteeksi unohtaa että paska tulvi joka vuosi asuntoihin lattioille, jolle ainoa korjaus, jota ehdotettu -revityt pahvi laatikot lattian peitteeksi. Ja olla patriotteja Donetskit uudelleen rakentamisessä.
Viimeksi muokattu:






Mielessä kävi jopa kuinka Julia tanssi Mashka Zakharovan kanssa ripaskaa.
On kyllä mega-paska lause.