Patu
Kenraali
Akkuna meni umpeen, geomagneettinen myräkkä estää laukaisun.Tänään iltasella olikohan tarkalleen 21:50 meidän aikaa aukeaa ikkuna uudelle yritykselle.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Akkuna meni umpeen, geomagneettinen myräkkä estää laukaisun.Tänään iltasella olikohan tarkalleen 21:50 meidän aikaa aukeaa ikkuna uudelle yritykselle.
On tuo avaruussää edelleen aika sekava.Nyt näyttäisi kelin puolesta lupaavalta. Toivottavasti tänään onnistuu!
Koitin videolta tihrustella ja googlettamalla selvitellä, mutta ei oikein tullut lasta eikä paskaa. Hienoa joka tapauksessa, että spacex saa kunnon haastajan. Jokohan olisi aika laittaa rahat johonkin järkevämpään kun toisiamme kohti ammuskeluun. Pitkällä tähtäimellä voisi olla jopa hyvä sijoitusNew Glenn on laskeutunut!
Boosterin laskeutumisjalat on hyvin erilaiset kuin Spacex:n Falcon 9 -raketissa. Laskeutumisvideon perusteella näyttää siltä, että jokaisessa jalassa on kaksi "naulapyssyä", millä raketti naulaa itsensä kiinni proomun kanteen heti laskeutumisen jälkeen. En muista lukeneeni tästä missään, joten voin olla ihan väärässäkin.

Kyllä tuossa ammuttiin naulat alustan kanteen, tuossa on aiheesta keskustelua

