Eli siis mikä on lopputulos? Mökkeilyä josta katkera etnonationalisti itkee twitterissä? Multa meni oikeasti jutun pointti ohi eli joku fiksumpi varmaan selittää.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Eli siis mikä on lopputulos? Mökkeilyä josta katkera etnonationalisti itkee twitterissä? Multa meni oikeasti jutun pointti ohi eli joku fiksumpi varmaan selittää.
Eivät ymmärtäneet tulla pyytämään.Pitäisi varmaan olla kiitollinen etteivät laittaneet puoluekokouksessa ehdolle jotain alkoholisoitunutta ostarininjaa...![]()
Varmaan ärsyttää nuo Marimekon unikkokuosilla olevat housut.Eli siis mikä on lopputulos? Mökkeilyä josta katkera etnonationalisti itkee twitterissä? Multa meni oikeasti jutun pointti ohi eli joku fiksumpi varmaan selittää.
Pientä ärsyyntyneisyyttä tuossa on tosiaan havaittavissa. Stubb on varsin taitavasti ollut sellainen jokaiselle jotakin-ehdokas joka nostattaa riittävän rajoitetusti karvoja pystyyn. Ja niille jotka eivät periaatteessa voi Stubbia sietää saattaa toisena vaihtoehtona olla vielä huonompi ehdokas. On helppo kuvitella se tuska jota karvapersenationalisti tai muu tosimies tykönään tuntee kun tarjolla on joko Marimekko-housuihin pukeutuva maailmankansalainen tai vihreä homo.Varmaan ärsyttää nuo Marimekon unikkokuosilla olevat housut.
Aika väkisin tehty kiukuttelun aihe tällä kerralla.
Todisteiden valossa luikerointi siis kannattaa. Äänestäjät voisivat päättä toisinkin mut edes vuosikymmenet eivät ole heille tuoneet tätä viisautta. Tuskin sitä tulee jatkossakaan. Voiton kaavana on asiakysymysten välttely sekä ison hyvin järjestäytyneen puolueen tuki ja päälle vielä suokuokalla naminamia.
Tässä lopputulos
Ehkä on myös niitä, jotka eivät kannata noista kumpaakaan jostakin muusta syystä. Vaikka kuuluisivatkin jompaan kumpaan määrittelemääsi ryhmään.On helppo kuvitella se tuska jota karvapersenationalisti tai muu tosimies tykönään tuntee kun tarjolla on joko Marimekko-housuihin pukeutuva maailmankansalainen tai vihreä homo.
Harva jaksaa triggeröityä kenenkään mökkihousuista mutta meitä on tunnetusti moneen junaan ja vielä asemallekin.Naurettavaa itkemistä. Minun mielestä jokainen voi käyttää sellaisia housuja kun haluaa mökillä ja muutenkin.
Minä kai olen karvapersenationalisti, mutta ei tee yhtään huonoa äänestää Stubbia ihan vain sen takia että vihervasemmistolainen ISIS:n jäseniä tänne rahdannut Pekka ei pääse presidentiksi.
Totta kai Halla-aho olisi parempi, mutta minä uskon demokratiaan ja pelaan sen sääntöjen mukaan.
On helppo kuvitella se tuska jota karvapersenationalisti tai muu tosimies tykönään tuntee kun tarjolla on joko Marimekko-housuihin pukeutuva maailmankansalainen tai vihreä homo.
Minulla on helpompaa. Pystyn kyllä elämään kuusi vuotta niin Stubbin kuin Haavistonkin presidenttiyden kanssa. Kummallakin on riittävä kokemus ja osaaminen tehtävän hoitamiseen. Pressa ei kuitenkaan ole enää erityisen merkittävä hahmo kotimaan politiikassa.Millaista tuskaa se on?
Minä äänestän ekalla kierroksella Mestaria ja jos hän ei toisella kierroksella ole jatkossa niin kieltäydyn tekemästä valintaa ruton ja koleran välillä. Jos sitten joku tuollaisen taudin tartuttaa niin kai se on loppujen lopuksi ihan se ja sama kumpaan kuolee.
Olisi paljon helpompi vastata jopa kysymykseen "suuhun vai perseeseen" kuin tuohon "Stubb vai Haavisto".
Asiaperusteista politiikkaa? Erikoinen ajatus nykymaailmassa. Jonkinlainen paluu viime vuosisadalle.Ehkä on myös niitä, jotka eivät kannata noista kumpaakaan jostakin muusta syystä. Vaikka kuuluisivatkin jompaan kumpaan määrittelemääsi ryhmään.
Vaikkapa asiaperusteisesti?
Osaamista varmasti riittää Peksilläkin. ISIS-terroristit saatiin hienosti Suomeen lakia rikkoen, eikä yksikään niistä joutunut edes rikosvastuuseen. Osaaminen ei ole hyvä asia jos henkilö on paha. Maanpuolustusvastaisuus ja venäjämielisyys ovat riittävä syy äänestää Haavistoa vastaan joka tilanteessa, vaikka vastaehdokas olisikin vähän tyhmä ja sen rapujuhlat aiheuttaisivat suurta kateutta ay-jäärässä.Minulla on helpompaa. Pystyn kyllä elämään kuusi vuotta niin Stubbin kuin Haavistonkin presidenttiyden kanssa. Kummallakin on riittävä kokemus ja osaaminen tehtävän hoitamiseen. Pressa ei kuitenkaan ole enää erityisen merkittävä hahmo kotimaan politiikassa.
Lapsia saatiin pois leiriltä. Se oli minusta olennaista ja aina arvostettava periaatteellinen ratkaisu. Tyylipisteitä ei heru mutta sellaista se joskus on. Ketään tuoduista ei Suomen lain mukaan voinut mistään tuomita joten heitä ei tuomittu. Hyvä periaate oikeusvaltiossa vaikka toisen naama miten tympisi ja syyllisyys Esson baarissa tiedettäisiin.Osaamista varmasti riittää Peksilläkin. ISIS-terroristit saatiin hienosti Suomeen lakia rikkoen, eikä yksikään niistä joutunut edes rikosvastuuseen. Osaaminen ei ole hyvä asia jos henkilö on paha. Maanpuolustusvastaisuus ja venäjämielisyys ovat riittävä syy äänestää Haavistoa vastaan joka tilanteessa, vaikka vastaehdokas olisikin vähän tyhmä ja sen rapujuhlat aiheuttaisivat suurta kateutta ay-jäärässä.
Kumpi kannattaa valita, tyhmä vai ovela?Osaamista varmasti riittää Peksilläkin. ISIS-terroristit saatiin hienosti Suomeen lakia rikkoen, eikä yksikään niistä joutunut edes rikosvastuuseen. Osaaminen ei ole hyvä asia jos henkilö on paha. Maanpuolustusvastaisuus ja venäjämielisyys ovat riittävä syy äänestää Haavistoa vastaan joka tilanteessa, vaikka vastaehdokas olisikin vähän tyhmä ja sen rapujuhlat aiheuttaisivat suurta kateutta ay-jäärässä.
Juuri tätä.Pientä ärsyyntyneisyyttä tuossa on tosiaan havaittavissa. Stubb on varsin taitavasti ollut sellainen jokaiselle jotakin-ehdokas joka nostattaa riittävän rajoitetusti karvoja pystyyn. Ja niille jotka eivät periaatteessa voi Stubbia sietää saattaa toisena vaihtoehtona olla vielä huonompi ehdokas. On helppo kuvitella se tuska jota karvapersenationalisti tai muu tosimies tykönään tuntee kun tarjolla on joko Marimekko-housuihin pukeutuva maailmankansalainen tai vihreä homo.
Aivan oikein.Asiaperusteista politiikkaa? Erikoinen ajatus nykymaailmassa. Jonkinlainen paluu viime vuosisadalle.
Katsotaan nyt vielä, miten nuo mielialat kehittyvät. Vaikealta tuntuu. Vaikka elämme demokratiassa, median voima on valtava. Käytännössä Sanoma Oyj, YLE ja MTV3 päättävät presidentistä. Ne päättävät, ketkä ovat toisella kierroksella. Sitten sopivilla jutuilla tehdään toista vähän toisen edelle. Kyllä Halla-aho pyritään jättämään kolmanneksi.Naurettavaa itkemistä. Minun mielestä jokainen voi käyttää sellaisia housuja kun haluaa mökillä ja muutenkin.
Minä kai olen karvapersenationalisti, mutta ei tee yhtään huonoa äänestää Stubbia ihan vain sen takia että vihervasemmistolainen ISIS:n jäseniä tänne rahdannut Pekka ei pääse presidentiksi.
Totta kai Halla-aho olisi parempi, mutta minä uskon demokratiaan ja pelaan sen sääntöjen mukaan.
Tyhmä on ok kunhan ei ole kovin ahkeraKumpi kannattaa valita, tyhmä vai ovela?
Ehkä tyhmä saa vähemmän vahinkoa aikaiseksi.
Ei ehkä minun valinta olisi nuo housut, mutta on siinä sentään ydinperhe kuvassa. Äiti, isä ja tytär.Todisteiden valossa luikerointi siis kannattaa. Äänestäjät voisivat päättä toisinkin mut edes vuosikymmenet eivät ole heille tuoneet tätä viisautta. Tuskin sitä tulee jatkossakaan. Voiton kaavana on asiakysymysten välttely sekä ison hyvin järjestäytyneen puolueen tuki ja päälle vielä suokuokalla naminamia.
Tässä lopputulos