Kongo-Müller
Luutnantti
Täytyy olla aika lähellä Kungälviä.Gårdstenista 10 km pohjoiseen, eli 20 km Göteborgin keskustasta
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Täytyy olla aika lähellä Kungälviä.Gårdstenista 10 km pohjoiseen, eli 20 km Göteborgin keskustasta
Göteborgissa nykyään KFC. Oletko käynyt Syömässä?Gårdstenista 10 km pohjoiseen, eli 20 km Göteborgin keskustasta
No vaikkapa molemmat.
On se KungälvTäytyy olla aika lähellä Kungälviä.
En ole.Göteborgissa nykyään KFC. Oletko käynyt Syömässä?
HophopOn se Kungälv
En ole.
Kungälvissä muutaman kerran käyty Bohusin linnoituksessa (Bohus fästning),tämä kyltti on siellä.On se Kungälv
En ole.
Etelä-pohojanmaallahan kaikki viisaus on vanhoos naisis ja hulluus miähisOnpa monella juuret E-P.llä. Itse syntynyt ja koko ikäni asunut E-P.llä ulkomaan keikkoja lukuun ottamatta. Nykyään Kurikka Seinäjoki akselilla.
Kauhavasta on kyllä erittäin huonot kokemukset tai lähinnä Kauhavalaasista akoosta.
Tiedätkö Ruostejärven, siinä "klassisen" paloaukean etelä-puolella, stadiin vievällä tiellä siis?syntynyt Jokioisilla, siinä Forssan kupeessa; jossa vietin lapsuuteni ja läksin peruskoulun jälkeen sinne ja tänne. Nyt olen asustanut yli kolmekymmentä vuotta pohjois-pirkanmaalla. Kaipuu on jostain syystä lappiin. Isä oli kotoisin Limingasta ja koko sen puolen suku siitä Pudasjärven tietämiltä. Päätalon Kalle kuuluu samaan sukujuureen.
Äiti oli Iisalmesta, hänen juuriaan en paremmin tiedä, liekö pirulla jotain osuutta...
Sinulla ei paljoa sitten maisemissa olekaan varaa parantaa . Joskin tuuli epäilemättä on reipasta. Tuleeko kalaa pietarinomaisesti?Lofooteilla Norjassa,
Tässä kuussa pitäisi tulla makrilli ja vapaa lohi (kassilohi on vähän liukuhihnahommaa), mutta komeathan nämä maisemat ovat (sorry eivät ole omia kuvia kun ei ole kameraa)Sinulla ei paljoa sitten maisemissa olekaan varaa parantaa . Joskin tuuli epäilemättä on reipasta. Tuleeko kalaa pietarinomaisesti?
Norja on kaunis paikkaTässä kuussa pitäisi tulla makrilli ja vapaa lohi (kassilohi on vähän liukuhihnahommaa), mutta komeathan nämä maisemat ovat (sorry eivät ole omia kuvia kun ei ole kameraa)
Mut jotain tälläistä tähän aikaan vuodesta, paitsi paska keli nyt. Omat ruokakalat kyllä tulee aina, toisin kuin Oslossa... mutta siellä näin kaksi pyöriäistä ihan läheltä, ja kuulin myös niiden hengitysäänet, mikä oli todella hienoa.
Jep niin on, ja paremmin menee muutenkin veli @JR49 , mikä on ihan hyvä juttu. Toivottavasti teikäläiselläkin on hyvä kesä, sikäläisestä marjasadosta olen vähän huolissani vaikken Suomessa olekaan... sieniä nyt aina loppuvaiheissa tupsahtelee vaikka alkuun olis vähän pahuksen kuivaaNorja on kaunis paikka
Hyvä juttu muuten että ajelit kesäsiilin koirallesi, se varmaan kiittäisi, jos ei edelleen kanna kaunaa siis !Jep niin on, ja paremmin menee muutenkin veli @JR49 , mikä on ihan hyvä juttu. Toivottavasti teikäläiselläkin on hyvä kesä, sikäläisestä marjasadosta olen vähän huolissani vaikken Suomessa olekaan... sieniä nyt aina loppuvaiheissa tupsahtelee vaikka alkuun olis vähän pahuksen kuivaa
Mukava kuulla veli, oikein hyvä homma!Jep niin on, ja paremmin menee muutenkin veli @JR49 , mikä on ihan hyvä juttu.