Jos vaikka rupeavat ympäri eurooppaa myymään seksilomia suomeen, tulisi bussilastillinen naisväkeä maatilalle piikain kämppiin, ja yön hämäryydessä pohjoismainen barbaari niitä hoitelisi
Meinaat että maaseudun peräkamaripojille löytyisi asiakkaita?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jos vaikka rupeavat ympäri eurooppaa myymään seksilomia suomeen, tulisi bussilastillinen naisväkeä maatilalle piikain kämppiin, ja yön hämäryydessä pohjoismainen barbaari niitä hoitelisi
Juu, kyntöhommiaMeinaat että maaseudun peräkamaripojille löytyisi asiakkaita?
No länsinaapurit ovat jo hieman pidempään nauttineet "erilaisten kieli- ja uskonnollisten ryhmien" rinnakkaiselosta. Malmössa ja Rinkebyssa ollaan varmaan aivan onnesta soikeana. On se outoa kun "Ruotsin poliisi on luokitellyt 23 ruotsalaista lähiötä, muiden muassa Rinkebyn, erityisen ongelmalliseksi asuinalueeksi (särskilt utsatt område). Tällaiselle alueelle ovat ominaisia korkea työttömyys, korkea rikollisuus, asukkaiden epäluulo yhteiskuntaa ja viranomaisia kohtaan sekä ajoittainen väkivalta." Näin se monikulttuurinen ihanuus vaikuttaa ympärisöönsä.Luulisin, että sitaatti polveutuu Kirkko ja kaupunki -lehden pääkirjoittajan Seppo Simolan tekstistä. Se on jo vuodelta 2007. Hän ihasteli, miten vierasperäiset uskonnot alkavat hengen nälkäisiä kiehtoa. Laitan tähän suoran lainauksen. Sopii kyllä hyvin Pahkasika-ketjuun:
"Erilaisten kieli- ja uskonnollisten ryhmien rinnakkainelo tuo kaupunkiin monenlaista värinää ja eksotiikkaa. Maahanmuuttajien myötä on syntynyt muun muassa hyvin erilaisia kristillisiä ja islamilaisia ryhmittymiä. Jotkut kantasuomalaiset ovat löytäneet myös tiensä muualta tulleiden uskontojen, muun muassa islamilaisuuden tai buddhalaisuuden pariin. Tämä liike on ollut toistaiseksi pientä, mutta kuka tietää, miten suuresti tulevaisuudessa vierasperäiset uskonnot alkavat hengen nälkäisiä kiehtoa."
Joku meidän ampumahiihtäjä voisi kommentoida tätäJelena on valaistunut
![]()
Jelena Välbe: USA:ta ei pian ole
Venäjän ex-hiihtäjä teki radikaalin sosiologisen analyysin Yhdysvalloista.www.iltalehti.fi
Tätä kuvaa voi tietysti säätää vähän keskustalaisemmaksi...:![]()
Nyt puhuu Keskustanuorten puheenjohtaja: Seksityöllä ”uutta virtaa maaseudulle”
Keskustanuorten valtuuskunta on ollut koolla Kouvolassa viikonloppuna.www.iltalehti.fi
Veikko ja Maire istuu aamukahvilla tuvan pöydän ääressä syvällä Lemin maaseudulla... Veikko siinä sitte toteaa, että elukat piti laittaa Karjaportin autoon jo vuosia sitte, kun ei se kannattanut... Sen jälkeen on koitettu tila saada tuottavaksi ravihevosilla ja jopa heinäsirkoilla... Mutta nyt sitä rahaa sitte alkaakin tulemaan ovista ja ikkunoista: "Maire kun minä vein sen vanhan pukkisängyn tohon piha-aittaan ja kohtahan alkaa kesälomalaisia liikkumaan, mitäs jos..." ...jne.
Kun rikostutkija kävi selvittelemässä mieheltä kuulusteluun liittyviä asioita, irakilaismies uhkasi tätä tappamisella ja pään leikkaamiselta. Samassa yhteydessä hän kertoi tappaneensa 1 700 ihmistä Camp Speicherissä Irakissa.
Hovioikeuden mukaan näyttö ei kuitenkaan riittänyt identtisten kaksoisveljesten tuomitsemiseen. Suomen valtio maksoi myöhemmin kaksosille yhteensä 426 000 euron korvaukset aiheettomasta istumisesta tutkintavankina.
Mitenhän muut, haitalliset vieraslajit pärjää pohjolan keväässä?Hanhilla on vilu
![]()
Suomessa on niin kylmä, että valkoposkihanhet ovat alkaneet empiä
Kuluva viikko voi tuoda valkoposkihanhia Suomeen yhä lisääntyvässä määrin, arvioi Ilmatieteen laitoksen tutkija.www.iltalehti.fi
Saako häät perua jos morsian paljastuu jätkäksi, kaverin puolesta kysyn?
Tai tässä tapauksessa voisi sanoa jopa, että edes tavaraa näkemättä.Selkeä osoitus miksi nykyään ei pidä ostaa mitään ilman koeajoa.![]()
No ihan helposti.Mitenhän muut, haitalliset vieraslajit pärjää pohjolan keväässä?
https://tass.ru/proisshestviya/20759079Bastrykin ordered to open a case on the desecration of a monument to Soviet soldiers in Finland
MOSCOW, May 10. /TASS/. Chairman of the Investigative Committee of the Russian Federation Alexander Bastrykin ordered to initiate a criminal case after vandals poured paint on a monument to Soviet military personnel in Helsinki. The department's press service reported this to TASS.
The incident was reported on May 9 by the Russian Embassy in Finland. “The Chairman of the Russian Investigative Committee instructed the main investigative department of the Russian Investigative Committee to initiate a criminal case on this fact, requesting from the Russian Foreign Ministry all information about the circumstances of the incident,” the press service said.
The Investigative Committee noted that the actions of persons involved in the commission of a crime will be given a criminal legal assessment.
Niin, karjalassahan ei varmaan suomalaissotilaiden muistomerkkejä ole häpäisty eihänVenäjän tutkintakomitean puhemies määräsi rikostutkinnan Helsingin Kivikossa olevan neuvostosotilaiden muistopaaden töhrimisestä. Paasi on hautakivi metsässä jonne ei johda tietä, paikalla oli sotavankileiri jatkosodan aikana.
https://tass.ru/proisshestviya/20759079
Eli joku ryssän kätyri käynyt sotkee sen ja sit hirvee meteli päälle... ihan kuin olisi tapahtunut ennenkin.Venäjän tutkintakomitean puhemies määräsi rikostutkinnan Helsingin Kivikossa olevan neuvostosotilaiden muistopaaden töhrimisestä. Paasi on hautakivi metsässä jonne ei johda tietä, paikalla oli sotavankileiri jatkosodan aikana.
https://tass.ru/proisshestviya/20759079
Olisin jättänyt pappa-Tunani varrrrmasti talliin jos olisin tiennyt että kiinnijäämisestä tuollaista seuraisi. Varsinkin kun vasta loppuvuodesta syntynyt olen.Koviksi on mennyt rangaistukset....![]()
![]()
Kouvolan Sanomat ·
Seuraa
1 pv ·
Viritetystä moposta voi seurata sakko ja pahimmillaan vakava loukkaantuminen tai kuolema.
Ai sullakin oli pappa. Eihän sille muuta tehty kuin laitettiin taakse pienempi ratas. Sitten se meni 60 myötätuulella. Hyvä peli itse asiassa. Puchin moottori.Olisin jättänyt pappa-Tunani varrrrmasti talliin jos olisin tiennyt että kiinnijäämisestä tuollaista seuraisi. Varsinkin kun vasta loppuvuodesta syntynyt olen.