vlad
Respected Leader
Haukutaan kilpaa vuoron perään poliitikkoja, kansalaisia ja tätä nykyä kansallistunnettakin. Ei tarvi mennä "vaihtoehtomedioihin" etsimään vaihtoehtoista maailmankuvaa, kun siihen törmää jo täälläkin.
Onhan tämä suunta tosiaan ollut selviö jokaiselle. Kannattaa varmaan jättää osa yleisistä keskusteluista väliin. Siellä on se porukka, jota et sotilaallisissa ketjuissa näe.
Vaikka minuun ei ehkäpä viitattukaan, niin on tunnustettava, että omalla kohdalla moneen sotilaalliseen ketjuun kirjoittelu on jäänyt vähiin viimeisimpien kuukausien aikana. Olisipa vuorokaudessa enemmän kuin 24 tuntia - tai sitten on karsittava "harrastuksia". Tai sitten olisi opittava kirjoittamaan lyhyempiä viestejä pitkien perustelujen sijaan - perfektionismi puskee pintaan kaikkialla.
Osan yleisistä keskusteluista olen jättänyt väliin - tietoinen valinta, johtuen osin aikapulasta ja osin siitä, että eipä minulla enää taida olla niihin mitään annettavaa. Viestini olisivat vanhojen toistoa, joten antaa olla.
vlad


Tämä on just tyypillistä semmoista keskustelua jota minä iloisesti hypin yli, samoin ei kiinnosta ollenkaan jotain ihme yksityiskohtiin menevä keskustelu jostain aseesta tai ammuksesta.