Uutisia Yhdysvalloista

^ Uskon ja toivon kyllä että EU:llakin on keinonsa ohittaa USAn pakotehelpotukset. unkari (kirjoitetaan pienellä etukirjaimella niin kauan kuin tuo yksi mulkero on ruorissa) on EU-maa, jolla on pitkään ollut vaikeuksia (lue: ei ole ollut haluja) pysyä ruodussa. EU suunnittelee kyllä sanktioita sinne suuntaan. Niillä ei välttämättä ole tekemistä zyzzän öljyputken kanssa, mutta saattavat kirpaista muulla tapaa. Pitää vaan saada ne sanktiot laitettua voimaan.

PS: Ajattelin tossa aiemmin ensin kirjoittaa Kyrbäninkin pienellä etukirjaimella, mutta se on helpompi ymmärtää kokovartalokyrvän nimeksi jos sen kirjoittaa isolla. orban taas kirjoitetaan aina pienellä. Kuten putin, venäjä, zenäjä ja zyzzälä.
 
Yhdysvaltain puolustusministeri Pete Hegseth on kertonut maan puolustusministeriön käynnistävän operaatio Southern Spearin. Saa nähdä, mitä tulee. Huumeidenvastaisella sodalla sitä ainakin markkinoidaan.
 
Back
Top