Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Ne oli lisännyt juttuun että Kremlin propagandaa. Saa huokaistaTää on siis se hjalliksen media? Sanna Ukkolasta aina digannut, mutta joko trollien listoilla tai sitten vaan väärässä paikassa.
Hjallis on puhdas opportunisti, myi kalliilla ryssille Jokerit ja Pasilan areenan...Tää on siis se hjalliksen media? Sanna Ukkolasta aina digannut, mutta joko trollien listoilla tai sitten vaan väärässä paikassa.
No jaa. Uutinen oli myös Alfa tv:ssä jolla on vielä kannuksensa hankkimatta..,Jeps, minua ei kyllä ikinä jaksa hämmästyttämästä ihmisten tyhmyys. Uutinen oli "Kremlin" -mukaan ja tunnettu äärivasuri laittaa twiitin, ja nyt sitten taas ihmetellään.
Mikä tässä oli virheellistä muutakuin tuo Oulan hupi juttu historiadokumentista?Jeps, minua ei kyllä ikinä jaksa hämmästyttämästä ihmisten tyhmyys. Uutinen oli "Kremlin" -mukaan ja tunnettu äärivasuri laittaa twiitin, ja nyt sitten taas ihmetellään.
Kannatan kohtaa 8 eli interventio lähiöihin. Poliisit käyvät vähän pamputtamassa ennaltaehkäisevässä mielessä.
Polttoaineiden hinta ei kuulunut kuulemma Sote-alueiden toimivaltaan, mutta kuuluuko Israelin miehitykset tai niiden tukeminen Helsingin kaupunginvaltuustoon? Kohdista 8 ja 9 voi myös olla montaa mieltä, että mihin ne kuuluu käsiteltäväksi vai kuuluuko mihinkään.. Kyllä ihmisten kannattaisi ihan vakavasti ja oikeasti miettiä, ketä hulluja äänestävät. Voisi siellä "Tsadissakin" olla ihan oikeitakin asioita päätettävänä valtuustossa..
Alfa oli pitkään jumalan rahoilla pyörivä kanava, joka yritti piilottaa uskovaisuutensa maallisen ohjelman alle. Sitten Hjallis kavereineen saatiin tuomaan sinne rahaa. Ja jos joku ei muista, Hjallis on se kaveri, joka tekee jääkiekkobisnestä venäläisten kanssa.Tää on siis se hjalliksen media? Sanna Ukkolasta aina digannut, mutta joko trollien listoilla tai sitten vaan väärässä paikassa.
Teki. Jokerit ja halli on myyty. Kurri on nyt sätkynukkena, kun sai seuran lahjana. Tuosta varmaan jäi Harkimolle sen verran kompromatia reppuun, että ajaa kiltisti Venäjän etuja.Ja jos joku ei muista, Hjallis on se kaveri, joka tekee jääkiekkobisnestä venäläisten kanssa.
Höh, nappaa venäläisiltä rahat niin sitten syytetään? Miettikääpä miten Finnair on ryssän yhtiö, maksaa venäläisille toiminnasta, eikö se ole ryssäilyä sitten?Teki. Jokerit ja halli on myyty. Kurri on nyt sätkynukkena, kun sai seuran lahjana. Tuosta varmaan jäi Harkimolle sen verran kompromatia reppuun, että ajaa kiltisti Venäjän etuja.
Harkimo on toiminut todella taitavasti, jos ei jäänyt mitään millä kiristää. Isot rahat liikkuneet kaupoissa ja Jokerien tappioiden kattamiseen. Esim näyttö rahanpesusta voi tulla kyseeseen.Höh, nappaa venäläisiltä rahat niin sitten syytetään?
Perin yllättävää..Harkimon nykyinen Nato-kanta on, että ei ole ajankohtaista. Helppo veikata, että ei tule ajankohtaiseksi.
Vetäiset kyllä mutkat suoriksi jos vaadit ehdotonta NATO kannatusta tai muuten on Venäjän kätyri, taitaa enemmistö vieläkin olla kätyreitä. Tärkeintä on kunnossa oleva oma puolustus, oltiin Natossa tai ei. Tiedän NATOn kannattajia jotka olisivat samalla valmiita rajusti leikkaamaan omaa puolustus kun NATOhan hoitaa sen (näinhän Saksakin tekee), ei hyvä. Ja tiedän Nato epäilijöitä jotka olisivat valmiita huomattavasti nostamaan puolustusmenoja me, trollejako nämä?Harkimo on toiminut todella taitavasti, jos ei jäänyt mitään millä kiristää. Isot rahat liikkuneet kaupoissa ja Jokerien tappioiden kattamiseen. Esim näyttö rahanpesusta voi tulla kyseeseen.
Harkimon nykyinen Nato-kanta on, että ei ole ajankohtaista. Helppo veikata, että ei tule ajankohtaiseksi.
Siitä Harkimon myymän hallin rakennuskustannuksista 1/3 maksoi yhteiskunta tukena aikanaan kun se rakennettiin. Kun halli myytiin ryssille, Harkimo sai kuitenkin myyntisumman 100%:sti itselleen.Höh, nappaa venäläisiltä rahat niin sitten syytetään? Miettikääpä miten Finnair on ryssän yhtiö, maksaa venäläisille toiminnasta, eikö se ole ryssäilyä sitten?
Eli rauhoittukaa nyt vähän, tai tiedänhän minä, ette te rauhoitu![]()
Vetäiset kyllä mutkat suoriksi jos vaadit ehdotonta NATO kannatusta tai muuten on Venäjän kätyri, taitaa enemmistö vieläkin olla kätyreitä. Tärkeintä on kunnossa oleva oma puolustus, oltiin Natossa tai ei. Tiedän NATOn kannattajia jotka olisivat samalla valmiita rajusti leikkaamaan omaa puolustus kun NATOhan hoitaa sen (näinhän Saksakin tekee), ei hyvä. Ja tiedän Nato epäilijöitä jotka olisivat valmiita huomattavasti nostamaan puolustusmenoja me, trollejako nämä?
Kätyristä paha sanoa. Se on fakta, että suuri osa ns optiota kannattavista ei halua hakea kireänä aikana ja rauhallisena ei tarvitse. Osalla menee ihan vanhasta muistista pistää venäläiset tunteen ennen Suomen etuja. Osaan Venäjällä voi olla ote. Osa ei vain ymmärä turpoa. Turvallisuuspolitiikan ymmärtäjiä on eduskunnassa vähän. Esim Marin on täysi kuunteluoppilas tp-utvassa.Vetäiset kyllä mutkat suoriksi jos vaadit ehdotonta NATO kannatusta tai muuten on Venäjän kätyri, taitaa enemmistö vieläkin olla kätyreitä.
Saksalla on kulut 1.4% BKT, joten voisi ajatella siinä syy armeijan huonoon kuntoon. Kun katsotaan puhtaita summia, niin Saksan sotabudjetti on 7. isoin maailmassa. Lähellä Ranskan rahoja. Ne saa hämmästyttävän vähän aikaiseksi tuolla summalla.(näinhän Saksakin tekee)
Nato on kustannustehokkain tapa nostaa kynnystä. Mutta ei poista oman puolustuksen tarvetta. Nato poistaisi erillisodan mahdollisuuden, Venäjä-Nato kahakasta ei kukaan asiantuntija ole esittänyt tapaa, jolla Suomi voisi pysyä erossa. Olemme Naton kainalossa todella syvällä, vain 5. artikla puuttuu. On puhdasta utopiaa puhua mistään liikkumatilasta, me olemme puolemme valinneet = EU:n jäsen. Jos ei vielä natota, niin tutustu huoltovarmuuteen. Suomi on tavaravirtojen suhteen saari ja kamaa kulkee 40 miljoonaa tonnia suuntaansa per vuosi. 8000 kiloa per pää. Naton vastustajista osa voi olla trolleja, mutta suurin osa ei ymmärrä asiaa. Suomi on vapaa maa ja vapaudessa saa olla itselleen haitallisella kannalla.Tärkeintä on kunnossa oleva oma puolustus, oltiin Natossa tai ei.
Jos tässä ei nähdä mitään ongelmaa/väärää, niin aivan yhtä ok pitäisi olla myös vain valkoisille suunnatut tapahtumat. Värirasismi on värirasismia kumminpäin tahansa(sanokoot "asiantunteilijat" mitä tahansa).Katso liite: 56871
Lukupiiritapahtuma POC-lukijoille! | Evenemang | Helsingfors stad
Helsingin kaupungin tapahtumakalenterista löytyy joka päivä kymmeniä kaupungin järjestämiä ja tukemia tapahtumia.www.hel.fi