Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Baltian maista Viro on valinnut Mistral 3:n.Liettua teki tällä viikolla yhteistilauksen Puolan kanssa tuosta Piorunista. Se näyttää olevan vahvasti Baltian maiden sekä luonnollisesti Puolan valinta.
Baltian maista Viro on valinnut Mistral 3:n.
Onkohan tässä sitten jotain kilpailua Ranska-Italia akselilla Mistralin ja tuon uuden ohjusen välillä kun molemmat on saman firman, tai ainakin emoyhtiön, tuotteita.
Newsroom
Discover and learn about MBDA’s latest achievements to protect and preserve nations’ sovereignty and security. Here you can find and download all the press releases, web articles and photos related to our activities.www.mbda-systems.com
Katsoin ensin, että alustana M113, mutta 6 vs 5 pyörää teloissa.
Todennäköinen ITO 90M korvaaja? Samahko kantama(?), tuttu ohjus ja tuttu toimittaja.
Pitäisin enemmän kuin epätodennäköisenä. Sama kantama tuskin on se mitä haetaan. Tela-alustakaan ei kuulosta todennäköiselle.Todennäköinen ITO 90M korvaaja? Samahko kantama(?), tuttu ohjus ja tuttu toimittaja.
Ajatus on hyvä, kai tuon saisi myös pyöräalustalle.Pitäisin enemmän kuin epätodennäköisenä. Sama kantama tuskin on se mitä haetaan. Tela-alustakaan ei kuulosta todennäköiselle.
Olis vain halvempi ohjus, Tamir kiinnostais, on vain Israelilainen ja riittääkö suoritusarvot.9XII on kallis tikki niille kyvyille. Ei ole ehkä ihan niin kova kiire.
Jos ajatuksella tarkoitat suunnitteluratkaisua tms. niin ohjusten ja sensorien sijoittaminen samalle ajoneuvoalustalle on keksitty aika kauan ennen tuota värkkiä.Ajatus on hyvä, kai tuon saisi myös pyöräalustalle.