Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
En oikein ymmärrä tuota koska eihän tuollaisia ole pakko käyttää. Samalla tavalla sitä voitaisiin sitten alentaa lasten vaippojen ja parkahyölän terien alv:tä. Sekä monen muun artikkelin.Puoluekokouksen antia. SDP haluaa alentaa veroa. Historiallinen tapahtuma. Rasti seinään.
"SDP:n puoluekokous kannattaa, että puolue ryhtyy toimiin naisten kuukautis- ja inkontinenssisuojien arvonlisäveron alentamiseksi."
#firstworldproblems
![]()
Pääministeri Sanna Marin väläyttää päivähoitomaksujen alennusta, ei tyrmää eläkeputken ehtojen kiristyksiä tai poistoa kokonaan
SDP:n uusi puheenjohtaja visioi työajan lyhennystä, kutsuu palkansaajaliikkeen mukaan. Yle seurasi SDP:n puoluekokousta.yle.fi
En oikein ymmärrä tuota koska eihän tuollaisia ole pakko käyttää. Samalla tavalla sitä voitaisiin sitten alentaa lasten vaippojen ja parkahyölän terien alv:tä. Sekä monen muun artikkelin.
Niin että on niitä pikku pakko käyttää.
On aikan paljon naisia jotka käyttä siteitä joka päivä ja useampi päivässä. Onko teillä mitään hajua naisten elämästä?
En oikein ymmärrä tuota koska eihän tuollaisia ole pakko käyttää. Samalla tavalla sitä voitaisiin sitten alentaa lasten vaippojen ja parkahyölän terien alv:tä. Sekä monen muun artikkelin.
Ilmaiset alushousut voisi olla hyvä vaihtoehto.Miten olisi ilmaiset vessapaperit kaikille?
Sukupuolien tasa arvo on uhattuna, siitä on kyseSelittäkääpä nyt mikä siinä on niin vastenmieleistä helpottaa naisten elämä? Kateusko? Empatiakyvyttömyys?
Täh? Jos naiset saa halvemmalla jotain mitä miehet ei käytä niin sehän vain lisää tasa-arvoa.Sukupuolien tasa arvo on uhattuna, siitä on kyse
Mitäs miehet saa halvemmalla kuin naiset?Täh? Jos naiset saa halvemmalla jotain mitä miehet ei käytä niin sehän vain lisää tasa-arvoa.
Selittäkääpä nyt mikä siinä on niin vastenmieleistä helpottaa naisten elämä? Kateusko? Empatiakyvyttömyys?
Kyllä, tätä kannattaisi ottaa käyttöön. Tuo loppuosaa taas oli idiotiaa.Pari lasta synnyttäneille naisille voitaisiin antaa palkintoetuisuuksia verotuksessa.Lapsettomat ansaitsee vain raippaa.
Marin olisi valmis siirtämään kuntavaaleja...
Trump olisi valmis siirtämään presidentinvaaleja.
Mutta vain toisesta tulee median ulina.