Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Juhannuksesta edelleen toipuessa on tullut luettua kaiken maailman uutispalveluiden ( kotimaisten ) fb-kommentointia. Kyllä osaa suomalainen olla joka tavalla ääliö ja kusipää sukupuoleen katsomatta, ja tällä otannalla lisääntyy vielä kummasti iän karttuessa. Toimii kyllä toipumiseen. Parempi lämmittää sauna ja jättää laitteet vähän vähemmälle![]()
Ei nimi otusta pahenna!Vittumaisen näköiset elolliset. Peikkohai, mikä myös HS:n viikon eläimenä näkyy olevan. Kympin sakkiin mahtuu:
Katso liite: 123011
No helvettiä, olemme näköjään synkronissa.Ei nimi otusta pahenna!
Hoplop-naperkontiainen
Parapropalaehoplophorus septentrionalis
Katso liite: 123012
![]()
Viikon eläin | Kerran eli eläin, joka sai nimen parapropalaehoplophorus
Muinoin eläneelle vyötiäiselle keksittiin ällistyttävä nimiwww.hs.fi
Naapurin rakit juoksee täälläkin irti ympäri vuoden.Ehkä tänne..
Miä tehdä yhdelle koirien ulkoiluttajalle, isoja koiria ... saksanpystykorvia tai vastaavia.
Tämä isäntä tulee autolla ulkoiluttamaan näitä ihan vapaasti vaikka koirat pitäisi pitää kiinni, niin no ainakin elokuun jotain asti, niin tarkkaan en muista.
Yhdelle kysymään toiminnastaan mennyt kysymään kertoi että hällä on maanomistajan lupa!
Ei riittänyt hälle ettei maanomistajakaan voi antaa tällaista lupaa kun koirat pitää kiinni pitää niiin oli perkeleet, salametsästys syytökset alkamaan lentä
Ja...Naapurin rakit juoksee täälläkin irti ympäri vuoden.
No niin, sieltä tuli ne päivämäärätkin milloin ne koirat pitää olla kiinni.Koirien kiinnipitoaika on 1.3.-19.8. Siihen asiaan ei maanomistaja tai metsästysoikeuden haltija voi antaa vapautusta. Kiinnipitoajan ulkopuolella tarvitaan sitten myös em. tahojen lupa.
Tämä siis taajama-alueen ulkopuolella. Itse en koiria pelkää, mutta näin se siis on.
Saishan se langaton roikka jo tulla markkinoille. Helpottaisi monesti asioita.