skärdis
Greatest Leader
Suomi hallitsi kriisin eikä eskaloinut?Poliittinen tarkoituksenmukaisuus. Syystä tai toisesta tältä tämä näyttää. Takavarikon keskeyttäminen oli ennakkomerkki, kuten itse totesit. Kriisinhallinnan suurvalta toimii näin.![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Suomi hallitsi kriisin eikä eskaloinut?Poliittinen tarkoituksenmukaisuus. Syystä tai toisesta tältä tämä näyttää. Takavarikon keskeyttäminen oli ennakkomerkki, kuten itse totesit. Kriisinhallinnan suurvalta toimii näin.![]()
Valtio saa verotuloja kun käy Alkossa tänään kauppa tavallista perjantaita rivakammin. Häpeää hoidetaan riipaisemalla aika kova känni tänään, niinkuin kuulu sanonta kuuluu.Toisaalta täytyy muistaa, että on aivan sama mitä suomen oikeuslaitos suorittavalle portaalle langettaa. Vaikka kakkua tulisi 10 vuotta niin vastaaviin operaatioihin löytyy kyllä tekijät.
Pistä perjantaipullon hinta vaikka Your Finnish friendsin tilille, mobilepay numero 32099.Valtio saa verotuloja kun käy Alkossa tänään kauppa tavallista perjantaita rivakammin. Häpeää hoidetaan riipaisemalla aika kova känni tänään, niinkuin kuulu sanonta kuuluu.
Elikkä tämä oli jo etukäteen tutkittu ja tulkittu? Vastaus tuli kuin apteekin hyllyltä ja se piti.Varustamon asianajaja on esittänyt saman väitteen siitä asti, kun keskusrikospoliisi alkoi tutkia tapausta
Tässä oli se kortti, jonka orpo kippasi. Käräjäoikeus olisi voinut katsoa törkeän t-työn seurauksia tai miten se jargoni nyt meneekään. Mutta ei katsonut (koska yleiset syyt eli poliittinen ohjaus) ja siksi sitten näin.Elikkä tämä oli jo etukäteen tutkittu ja tulkittu? Vastaus tuli tuli kuin apteekin hyllyltä ja se piti.
Onniklovni juonessa mukana?
Kyllä. Ja virkamiehen pitää kertoa päätöksistä vastaavalle virkamiehelle, että hajotktaa. Ei ole mitään kritisoitavaa. Oikeus on voittanut taas.Suomi hallitsi kriisin eikä eskaloinut?
Suomi hallitsi kriisin eikä eskaloinut?
Poikiikohan tämä lisää merenkulkuonnettomuuksia, kun pellit näin komeasti avattiin?
Tähän voisi sanoa että putlerin käsi on tosiaan pitkä tai että eivät kaikki Suomen viholliset ole Kremlissä..Käräjäoikeus arvioi, että teossa ei ilmennyt Suomen energiantuotannolle tai tietoliikenteelle sellaisia seurauksia, jotka täyttäisivät törkeän tuhotyön tai rikoksen tunnusmerkistöt Suomen lain mukaan.
Niinpä tapaukseen soveltuu Yhdistyneiden kansakuntien merioikeusyleissopimus (UNCLOS) ja sen säännökset siitä, miten toimivalta ja jurisdiktio jaetaan merialueilla.
Toisin sanoen käräjäoikeuden mielestä tapahtumien luonne muistuttaa enemmän merenkulkuonnettomuutta kuin rikollista sabotaasia, ja tällöin toimivalta kuuluu aluksen lippuvaltiolle tai henkilöstön kansallisille tuomioistuimille.
Katkominen on sallittua, vaikka vetäisi sata mailia ankkuria "vahingossa" niin että laiva tärisee, eivätkä energiayhtiöt tule saamaan korvauksia ulos ruostelaivayhtiöiltä.Tähän voisi sanoa että putlerin käsi on tosiaan pitkä tai että eivät kaikki Suomen viholliset ole Kremlissä..
Katkomine on sallittua, vaikka vetäisi sata mailia ankkuria "vahingossa" niin että laiva tärisee, eivätkä energiayhtiöt tule saamaan korvauksia ulos ruostelaivayhtiöiltä.
Demla.Käsittämätöntä, ettei oikeus katsonut törkeän tuhotyön tunnusmerkistön täyttyneen. Tässä maassa tuomitaan syytettyjä paljon kevyemmillä perusteilla, mutta sitten kun on näin vakava paikka ja ollaan käytännössä sotatoimien kohteena – niin ei löydy enää kanttia. Jotain tässä koko vyhdessä on ollut outoa siitä lähtien, kun aluksen takavarikko peruutettiin.
"Yleiset syyt"? Eikös tuota termiä käytetty aina silloin, kun jokin asia kiellettiin tai pakotettiin neuvostoliiton pelon takia? "Yleisillä syillä" käveltiin ja hypittiin jopa suomen lainsäädännön, oikeustajun ja oikeusturvan yli. Osittain hyväksyttävää, mutta meni överiksi suomettumiskaudella. Tällä kertaa "yleisillä syillä" oltaisiin voitu pitää koko alus ja tuomita suolakaivokselle aluksen johto.Oletko kuullut yleisistä syistä?
Mutta epäoikeuslaitoksessa ja monessa ministeriössä ym. istuu yhä syvässä demlan henki. Demlan henki on, että kommunismin, neuvostoliiton, venäjän, rikollisten ja vasemmistolaisten etu menee aina kaiken muun edelle.Nykyinen Venäjä ei ole Neuvostoliitto.
KorjasinTämä case saa myös NATO:n valvonta operaation itämerellä näyttämään hampaattomalta. Entäs jos havaitaan vastaavanlainen tapaus??PäästetäänUPOTETAAN ko. alusmenemäänja todetaan tapaus "VAHINGOKSI"!