Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
X:ssä hieno video eiliseltä kun drone iskee ryssän AN-26:n kylkeen kiitoradalla moottoreiden ollessa päällä. Ehkä joku linkittää, mulla X nyt vain puhelimessa.
”Ukrainan vaalit olivat perustuslain vastaiset”Eiköhän maalitolpat siirry samantien etäämmälle jos vaalit pidetään, Venäjä kyllä keksii aina uusia verukkeita.
Tuo on todellista johtamista, samaan aikaan bunkkerirotta lähettelee klooneja ympäri maailmaa ja oranssi dorka kopioi sleepy joen dementiaa...Zelensky KupianskissaTätä voi sanoa jo edestä johtamiseksi. Taistelun ääniä taustalla.
Ukraina on toteuttanut ilmeisesti menestyksekkään vastaoperaation siellä ja häätänyt örkit pois. Viikko sitten Putin ilmoitti, että Kupiansk on heidän hallussa, nyt Zele kävi paikkalla itse näyttämässä lippua.
Katso liite: 126678
Eikös sieltä ole tullut juttua et Ukrainan perustuslaki estää vaalien pidon kun sotatila on päällä.”Ukrainan vaalit olivat perustuslain vastaiset”
Jotain tollasta sieltä varmaan tulisi jos vaalit pidettäisiin eivätkä saa keploteltua omaa miestä valtaan.
Tykkään todella Zelenskyin asenteesta, näin johdetaan kansaa!Zelensky KupianskissaTätä voi sanoa jo edestä johtamiseksi. Taistelun ääniä taustalla.
Ukraina on toteuttanut ilmeisesti menestyksekkään vastaoperaation siellä ja häätänyt örkit pois. Viikko sitten Putin ilmoitti, että Kupiansk on heidän hallussa, nyt Zele kävi paikkalla itse näyttämässä lippua.
Katso liite: 126678
Mikään ei ole niin helppoa kuin vaalituloksen kiistäminen perusteella, että vaalit eivät olleet oikeasti vapaat. Ryssämielisen politiikan ajaminen on taidettu Ukrainassa kieltää lailla eli siitähän se peruste jo löytyy, että kansa ei voinut edes äänestää haluamaansa vaihtoehtoa.Eiköhän maalitolpat siirry samantien etäämmälle jos vaalit pidetään, Venäjä kyllä keksii aina uusia verukkeita.
Sitten tulee vielä kineettinen vaikuttaminen kuvaan mukaan. Vaalipaikoilla ihmiset jonottaa ja shahedia sataa taivaalta. Hyvät vaalit.Mikään ei ole niin helppoa kuin vaalituloksen kiistäminen perusteella, että vaalit eivät olleet oikeasti vapaat. Ryssämielisen politiikan ajaminen on taidettu Ukrainassa kieltää lailla eli siitähän se peruste jo löytyy, että kansa ei voinut edes äänestää haluamaansa vaihtoehtoa.
Mielestäni Ukrainassa voidaan hyvin järjestää sota-aikana vaalit kunhan koko Ukrainan alue on Ukrainan hallussa, rintama sijaitsee niin etteivät sotatoimet häiritse vaalien pitämistä, väestökirjanpito on äänioikeutettujen osalta ajan tasalla, ulkomailla äänestäminen voidaan tehdä kaikkien taiteen sääntöjen mukaan ja Ukraina hallitsee ilmatilaa ja ilmatorjuntaa siten ettei örkkilän toiminta häiritse äänestämistä tai ääntenlaskua.Sitten tulee vielä kineettinen vaikuttaminen kuvaan mukaan. Vaalipaikoilla ihmiset jonottaa ja shahedia sataa taivaalta. Hyvät vaalit.
Puolet väestöstä on etulinjan väärällä puolella jne.
Siihen on syynsä, miksi perustuslaissa lukee, että sota-aikana ei vaaleja pidetä. Ei siihen tarvitse keksiä tekosyitä ryssänmielisyydestä.
Jumankauta. Yhdellä miehellä enemmän ...aa kuin koko Euroopalla yhteensä.Zelensky KupianskissaTätä voi sanoa jo edestä johtamiseksi. Taistelun ääniä taustalla.
Ukraina on toteuttanut ilmeisesti menestyksekkään vastaoperaation siellä ja häätänyt örkit pois. Viikko sitten Putin ilmoitti, että Kupiansk on heidän hallussa, nyt Zele kävi paikkalla itse näyttämässä lippua.
Katso liite: 126678
Kyllä, on harvassa näin SUURET johtajatTykkään todella Zelenskyin asenteesta, näin johdetaan kansaa!
Yaroslavin jalostamo palaa. Lisäksi Smolenskin voimalaan isketty.
![]()
Drones attack Russia: Hits reported at Smolensk power plant and Yaroslavl oil refinery
Read morenewsukraine.rbc.ua