On niitä täällä meilläkin, mutta niillä ei ole wooki-tookii.Juu. Jotain poliisin pikku apulaisia. Eivät puutu mihinkään tilanteisiin, vaan juurikin ilmoittavat eteenpäin.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
On niitä täällä meilläkin, mutta niillä ei ole wooki-tookii.Juu. Jotain poliisin pikku apulaisia. Eivät puutu mihinkään tilanteisiin, vaan juurikin ilmoittavat eteenpäin.
Tässä on hieno purjehdusvideo Norjasta Shetlantiin tammikuiseen "Up-Helly-Aa" -viikinkifestivaaliin. Soolona parisataa mailia, keli on mallia lihanuija vs. perunanuija... tavoitteena siis Lerwick, joka näyttää ihan eläväiseltä mestalta jopa tammikuussa!Irlannin merellä, matkalla Shetlantiin. Tarkka osoite Sullom Voe.
Piti päättää tarkennanko lonkeroon vaiko Kultarantaan.
Viddu... Helsinki-Vantaan liikennejärjestelyt on ....seestä. Kos
kahan tää kenttä saadaan oikeasti valmiiksi!!!
Ei tulla näkemään. Turku kaipaisi myös ainakin Saksaan reittiä mutta kiitos erinomaisen motarin ja yhden maailman parhaimmista kentistä takaa sen ettei maakuntiin panosteta.Koskahan muualtakin voisi lentää maailmalle joutumatta menemään sinne, Pirkkala ainakin ollaan onnistuttu pitämään alhaalla tehokkaasti vaikka suurelle osalle se olisi helpompi lähtöpiste.
Ei tulla näkemään. Turku kaipaisi myös ainakin Saksaan reittiä mutta kiitos erinomaisen motarin ja yhden maailman parhaimmista kentistä takaa sen ettei maakuntiin panosteta.