Tästä tosielämän sketsihahmosta...
Katso liite: 114044
tulee kyllä itselleni väkisin mieleen tämä fiktiivinen sketsihahmo.
Katso liite: 114045
Tässä alkaa väkisin epäilemään, että pitääkö uutiset Silvennois-Heikin kuolemasta sittenkään paikkaansa...
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Tästä tosielämän sketsihahmosta...
Katso liite: 114044
tulee kyllä itselleni väkisin mieleen tämä fiktiivinen sketsihahmo.
Katso liite: 114045
Siellä on Budanov ajatellut antaa vähän työrauhaa EagleS tutkinnalleUkraina ketjusta bongattua:
Tuore näkymä Eagle S aluksen lähtösatamasta/Novatekin jalostamolta ryssälässä, sen jälkeen kun Ukrainalaiset tekivät oman "viranomaistarkastuksensa" droneilla tuonne jalostamoon
Eagle S lastina oleva bensa lienee siis 99% varmuudella tislattu juurikin noissa torneissa, vaan ei tislata enää
Herman on todennäköisesti kompromentoitu jo edellisen keissin aikoihin tai aikaisemmin. Olisi kiva tietää miehen kytkyt Venäjään ja olisiko vaimokin peräti sieltä tai joitakin epämääräisiä reissuja sinne?Tuota Hermannia kuunnellessa tulee väkisinkin mieleen, että kaikki nämä tiltut ja muut piipittäjät on valittu mallilla "suostut tähän käskyyn tai muuten julkaisemme kuvineen päivineen kaiken sen, mitä venäjän matkallasi vuonna x tapahtui".
Kaveri pystyy hädin tuskin puhumaan ja kehon kieli viittaa ehkä autismiin tai vastaavaan - erikoinen valinta asianajajaksi. Ehkä ei ketään muuta saatu?Eiköhän tässä ole taas kyse siitä ylivertaisesta 4d-shakista, emme vain tajua sitä vielä. Täysin suvereeni näytös.
Kaveri pystyy hädin tuskin puhumaan ja kehon kieli viittaa ehkä autismiin tai vastaavaan - erikoinen valinta asianajajaksi. Ehkä ei ketään muuta saatu?


... Päivän kummelisketsiä taas tarjollaTavallaan toi saattaa olla kiusallisenkin hyvä asianajaja.Kaveri pystyy hädin tuskin puhumaan ja kehon kieli viittaa ehkä autismiin tai vastaavaan - erikoinen valinta asianajajaksi. Ehkä ei ketään muuta saatu?
Milenekiintoinen sivupallo tämä kirje Ylelle. Eikös asianajan pitäisi kohdistaa nämä hommansa oikeuden kautta eikä meuhkata julkisesti.. Yllättäen ylekin sitten tarttui palloon ja tunnetusti siellä on demla-pohjaista itään kallellaan olevaa sakkia. Kummeli-sketsihahmo ja Yle järjestää yhteis-spektaakkelia? Saadaanko kohta sheimi kommentoimaan kansainvälisiä sopimuksia? Koordinoidusti ryssän YK oksennus samaan soppaan?![]()
Keskusrikospoliisin on lopetettava kaapelitutkinta, vaatii Eagle S:n asianajaja
Asianajaja Herman Ljungberg toteaa Ylelle, että poliisin pitää lopettaa kaapelitutkinta ja vapauttaa Eagle S -aluksen miehistö.yle.fi
... Päivän kummelisketsiä taas tarjolla
Kaveri vaikuttaa aidolta väliaika klovinilta, joka hauskuuttaa yleisöä.![]()
Keskusrikospoliisin on lopetettava kaapelitutkinta, vaatii Eagle S:n asianajaja
Asianajaja Herman Ljungberg toteaa Ylelle, että poliisin pitää lopettaa kaapelitutkinta ja vapauttaa Eagle S -aluksen miehistö.yle.fi
... Päivän kummelisketsiä taas tarjolla
Belos tulee varmuudella osallistumaan rikostutkintaan vedenalaisilla kyvyillaan, eikä niinkään "lisäämään Naton läsnäoloa". Ja jos/kun näin on, ei se ole tapahtunut ilman Suomen viranomaisten nimenomaista pyyntöä.
Olisi mielenkiintoista tietää minkälaista kykyä Belos pystyy tuottamaan, mitä omilalla kalustolla ei ole, tai ei ole riittävästi.
Yrittää saada median ja etenkin kansallisen sellaisen palstatilaa. Ensisijainen tavoite ei ole suinkaan oikeusjutun voittaminen, vaan viranomaisten toimien kyseenalaistaminen mediassa eli ihan perus viidennen kolonnan toimintaa. Kävi salissa miten kävi, tämä tyyppi tullaan näkemään vielä useaan otteeseen, kun harmaata vaihetta viedään eteenpäin.Milenekiintoinen sivupallo tämä kirje Ylelle. Eikös asianajan pitäisi kohdistaa nämä hommansa oikeuden kautta eikä meuhkata julkisesti.. Yllättäen ylekin sitten tarttui palloon ja tunnetusti siellä on demla-pohjaista itään kallellaan olevaa sakkia. Kummeli-sketsihahmo ja Yle järjestää yhteis-spektaakkelia? Saadaanko kohta sheimi kommentoimaan kansainvälisiä sopimuksia? Koordinoidusti ryssän YK oksennus samaan soppaan?
Tähän saakka ryssä on paikannut ryssintänsä propagandatuuttauksella ja merkit alkaa näyttää sille tässäkin. Veikkaan että Kookinsaarten laivarekisteriä ei ole paljoa ryssän huolet kiinnostaneet joten sitä kautta se oikeusreitti on varmaan tukossa. Tuon arvan jälkeen se homma on sitten ihan Suomalaisen lainsäädännön päällä ja poliittista tahota ryssän nuoleskeluun ei ole.
Seurataan spektaakkelia, hävittyään ryssä yleensä ulisee kaikista kovimmin. Tilanteen voitto on tiedossa kun kreml kieltäytyy kommentoimasta kuten paskoi kertoi jo heti alussa. Hävityt jutut ei kuulu lilliputtelille, niitä saa hoitaa alemmat viskaalit. Syylliseksi todettu pajari sitten tippuu ikkunasta niin homma on taputeltu valmiiksi.
Millainen on tämän Pelle-Hermannin tähänastinen ura? Äkkiseltään ei vaikuta mitenkään tunnetulta toimijalta.Yrittää saada median ja etenkin kansallisen sellaisen palstatilaa. Ensisijainen tavoite ei ole suinkaan oikeusjutun voittaminen, vaan viranomaisten toimien kyseenalaistaminen mediassa eli ihan perus viidennen kolonnan toimintaa. Kävi salissa miten kävi, tämä tyyppi tullaan näkemään vielä useaan otteeseen, kun harmaata vaihetta viedään eteenpäin.
Täähän on ihan kauhea! Syylisethän käyttää tätä jo todisteena epäreilusta asian hoitamisesta!Eiköhän tässä ole taas kyse siitä ylivertaisesta 4d-shakista, emme vain tajua sitä vielä. Täysin suvereeni näytös.
Onpa aika hauska yhteensattuma, että vuodesta 2022 alkaa tulosta tulla.