-TripleX-
Respected Leader
Tanska ostaa kaukovaikutusaseita ryssän uhan vuoksi, mikä saa tietysti ryssät pöyristymään. Ei mitään uutta, mutta hyvä kehityksen suunta. Kunnon lumipalloilmiön Putler laittoi liikkeelle.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Hallitus varoittaa tulevaisuusselonteossaan murtuvasta maailmasta, jossa EU ja Nato hajoavat. Riskinä on Suomen itsenäisyyden ja olemassaolon vaarantuminen, mistä selonteossa varoitetaan.
Itseasiassa on mennyt ohi. Valistatko.Muistanette, kun taannoin arvioin millä teemoilla ja tavoitteilla kok lähtee kampanjaan?
Muistan hämärästi. Jaksatko kaivaa ennustuksesi esiin vielä?Jahas. Kokoomus aloitti eduskuntavaalikampanjoinnin. Muistanette, kun taannoin arvioin millä teemoilla ja tavoitteilla kok lähtee kampanjaan?
Muistan hämärästi. Jaksatko kaivaa ennustuksesi esiin vielä?
Myös oman tekstin voi lainata ja tuoda tänne.Turvallisuuspolitiikka v. 2460
Yleinen keskustelu v. 6785
Todennäköisesti jossain muuallakin tautofoniseen tapaani.
Tuosta voi ladata koko raportin. Iltapazkat ottavat esiin vain tummimman skenaarion. Siinähän on neljä systeemistä skenaariota, mm. yhteistyön maailma ja blokkien maallma jne.
![]()
Tulevaisuusselonteon 1. osa : Strateginen toimintaympäristöanalyysi sekä skenaarioita vuoteen 2045
julkaisut.valtioneuvosto.fi