-TripleX-
Respected Leader
Sateliittikuva siitä taannoin räjähtäneestä ruutitehtaasta. Tuon uudelleen rakentaminen lähtee liikkeelle piirrustuspöydältä ja tiilen polttamisesta.
Kaput
Kaput
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Kuriositeettina, tai toivottavasti ennakkotapauksena, yksi ryssän suurimmista droonivalmistajista menossa nurin:
AO Kronstadt (Orion yms dronet) on kärsinyt ilmeisesti pakotteista tilausmäärien noustessa: https://defence-blog.com/russias-leading-drone-maker-nears-collapse/
$7 miljoonaa perinnässä, summa ei kuulosta isolta valtion panostaessa sotatalouteen, joten sinänsä ”outo” uutinen.
Mutta hyvä jos ei enää pystytä menemään 5-vuotissuunnitelmilla, joihin markkinatalouden realiteetit eivät vaikuta?
Ja Ukrainan iskut tuotantoon vielä rikkana rokassa![]()
Rekkarissa on regioonakoodi 45, joka on Uralilla oleva Kurganin oblasti, eli keski-etelä ryssälän moskaleitaTiesivät tasan tarkkaan mitä tekevät. Taustalla on länsiautot ja niitä on monta eli ei ole ihan perusvatnikit liikkeellä. Vesimeloni on Khersonin alueen tunnus. No sen paukun z:tan tuntee kaikki ja lada esittää ryssälää. Kuvaa siis täydellisesti nykytilannetta.
Talous kestää pitempään neuvostomoodissa, mutta mikä sen Neuvostoliiton talouden romahduttikaan?Eli kyllä se neuvostoliitto 2 on tekeillä oikeasti. Nyt kulakkia tai tehtaanomistajaa ei ammuta, kunhan älyää olla suopea markkinatalouden muutoksille.![]()
Omistajuus säilyy ulkomaille varastetulla rahalla jos henki säilyy...Pajarijärjestelmässä ei ole omistajuutta vaan hallintaoikeutta. Martti J Karin kirjassa tätä avataan kansantajuisesti.