Täytyy myöntää, että kyllähän tuo vasuri on kyllä aika hotti, vaikka muuten en siitä pätkääkään välitä.Ulkonäkö?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Täytyy myöntää, että kyllähän tuo vasuri on kyllä aika hotti, vaikka muuten en siitä pätkääkään välitä.Ulkonäkö?
Ei-Natolle, lisää feminismiä, vasemmistolainen väkivalta on parempaa ja laittomasti maassa olevien oikeudet ovat tärkein poliittinen asia.
Kas siinä Li Anderssonin asialista.
Äänestäjä tilaa mitä haluaa.
Jos haluaa vaihtaa sukupuolensa ei-binääriseksi laskevan kuun yksisarviseksi, niin äänestää Vasemmistoliittoa.
Kun 150 kiloinen siiderivalas haluaa yhteiskunnan tukea Gambiasta tuodulle matkamuistolle, niin Vihreät on yönselvä valinta.
Jos maanomistaja haluaa kasvattaa banaaneja Halsuan kivikossa, niin Keskustaa kauemmaksi ei tarvitse katsoa. Paitsi jos maanomistaja asuu vähän lännempänä Kruununpyyssä, niin RKP hoitaa saman mutta suuremmalla menestyksellä.Kun haluaa myydä äitinsä kilon paloina Brysseliin veroparatiisiyhtiön avustuksella, niin Kokoomukselta löytyy tarvittava apu.
Jos haluaa lapsilleen hyvän ja turvallisen tulevaisuuden Suomessa, niin äänestää Perussuomalaisia.
Vapaavuori kantoi huolta asunnottomista ja vastusti
maakuntien liikemiesten pyrkimyksiä..
Voin kyllä kuvitella että moni maaseudun perinteinen Kepu-äänestäjä on käärmeissään tästä uudesta oikeistolaisesta city-Kepusta.
Paavo Väyrynen lähtee ehdolle keskustan puheenjohtajaksi
On mutta onko heitä enää merkittävä joukko.
Ehkä ongelma on suurempi sdp.ssä. Siis perinteinen duunari.
No jaa, Väyrysen ja Keskustapuolueen kohtalo ei varsinaisesti ainakin minulle edusta erityistä kohokohtaa. Ei liioin Persujen suhdanteet. Tämä mielenkiinto on siis kovasti näkökannasta riippuvaista.https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005548709.html
Mielenkiintoa ei tule puuttumaan näistäkään vaaleista![]()
No täydellisen kykypuolueen äänestäjää ei varmaan kiinnosta mutta ulkopuolelle jää vielä 80 % äänestäjistä joita tilanteen seuraaminen saattaa kiinnostaa.No jaa, Väyrysen ja Keskustapuolueen kohtalo ei varsinaisesti ainakin minulle edusta erityistä kohokohtaa. Ei liioin Persujen suhdanteet. Tämä mielenkiinto on siis kovasti näkökannasta riippuvaista.
No täydellisen kykypuolueen äänestäjää ei varmaan kiinnosta mutta ulkopuolelle jää vielä 80 % äänestäjistä joita tilanteen seuraaminen saattaa kiinnostaa.
Millään poliittisella valinnalla ei ole mahdollista turvata itsensä, perheensä ja lastensa tulevaisuutta.
Sanoisin että kannattaa opiskella (myös sitä pakkoruotsia) ja hankkia mahdollisimman hyvät valmiudet itsenäiseen yrittämiseen. Sen jälkeen tarvitaan vain ahkeruutta, kovaa työtä ja innostusta valitsemallaan alalla. Eikä kannata sitoutua yrittäjyydellään pelkästään Suomeen. Siitäkään huolimatta että haluaa asua ja elää täällä. Kaikessa henkilökohtaiseen elämään liittyvässä, lasten koulutus, terveydenhuolto, eläkkeet jne. kannattaa välttää jättäytymistä/sitoutumista yksinomaan yhteiskunnan toteuttamiin järjestelmiin. Kaikki tällaiset palvelut/turvaverkot (ainakin sopivan osan niistä) voi hankkia myös yksityisesti. Siltä varalta jos jostain syystä yhteiskunnan palvelut heikkenee tai pahimmassa tapauksessa loppuu kokonaan.
Sekin pitää hyväksyä ettei kukaan voi tietää tulevaisuudesta..kaikenlaista voi tulla eteen niin itselle kuin koko valtakunnalle. Mutta ikään kuin periaatteessa näen hyödylliseksi pyrkiä jonkinlaiseen riippumattomuuteen. Ainakin sellaisessa määrin kuin se on mahdollista. Ja tottakai käyn äänestämässä..joka kerta kun siihen on mahdollisuus. Sillä on kuitenkin niin vähäinen merkitys kokonaisuudessa ettei sen varaan voi mitään laskea.
Henkiläkohtaisesti en luota luota poliitikkoihin ja puolueisiin niin paljoa että jättäytyisin pelkästään yhtyeiskunnan tarjoamien mahdollisuuksien varaan. Mutta jokainen tehköön omalta kohdaltaan kuten parhaaksi näkee.
Lopuksi lyhyt vastaus.. Molemmat ovat katoamassa niin Kepu kuin sosialistit..
Täytyy sanoa,että jos ei olisi pientä tyttölasta ja toista tulossa,en varmaan uhraisi nykymeiningille niin paljon ajatuksia. Maksettaisiin nykyinen suht.pieni laina mahdollisimman nopeasti pois ja elettäisiin vaimon kanssa täälä maalla omalla isolla tontilla rauhassa. Toki jotkut vihreät varmasti jotain ylimääräisiä kuluja saisivat värkättyä energiaan/polttoaineeseen mutta kyllä niistä kaksi työssäkäyvää ihmistä selviäisi. Saisi lähiöt palaa ja koulut olla minkälaisia hyvänsä. Mutta kun ne lapset ja heidän tulevaisuutensa.
Tässä on hyvin pitkälti maanpuolustuksen hengen ydin!Sinun lapsesi ja heidän tulevaisuutensa ovat minullekin merkityksellisiä koska koen yhteenkuuluvaisuutta kanssasi vaikka emme tunne toisiamme, tämä on se heimotaso josta puhun.
En suinkaan tarkoita etteikö kaikkia yhteiskunna toimintoja kannata käyttää, niin kauan kuin niitä on asiallisesti tarjolla. Onhan niistä maksettu ja maksetaan edelleenkin.. Mutta tulevaisuutta ei kukaan tiedä joten oman mielenrauhan kannalta on hyvä varautua myös tilanteeseen jolloin sosiaaliverkostoja (vaikka niitä olisi maksanutkin) ei olekaan käytettävissä. Tarkoitan siis lähinnä kouluja, yhteiskunnan järjestämää terveydenhuoltoa, eläkkeitäkin jne.Näin itsekin omassa elämässäni pyrin toimimaan, itse en omista edes kela-korttia ja en ole luukuilla asioinut ikinä aikuisena.
Olen silti aina kannattanut Suomen kansallisvaltiota etnisten suomalaisten edunvalvojana, nyt kun se ollaan jo melkein purettu kannatan tulonsiirtojen lakkauttamista kokonaan.
Nimenomaan pienet kansat hyötyvät eniten itsenäisyydestä, suomalaiset eivät tule selviytymään minkään imperiumin sisällä kansana.
Ainoa mahdollisuus piilee tiukan endogamisessa heimoaatteessa diasporaan jouduttaessa.
Elämä muuttuu survivalismiksi yhteisön tasolla.