Guderian
Kapteeni
Toinen maailmansota... Usa. Venäjä, jossain määrin, ja vielä johtuen länsi liittoutuneiden avustuksista. Näin nopeesti tuli vaan mieleen.En tiedä historiasta yhtään esimerkkiä, että sotaakäyvä maa olisi samaan aikaan kehittynyt.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Toinen maailmansota... Usa. Venäjä, jossain määrin, ja vielä johtuen länsi liittoutuneiden avustuksista. Näin nopeesti tuli vaan mieleen.En tiedä historiasta yhtään esimerkkiä, että sotaakäyvä maa olisi samaan aikaan kehittynyt.
Toinen maailmansota... Usa. Venäjä, jossain määrin, ja vielä johtuen länsi liittoutuneiden avustuksista. Näin nopeesti tuli vaan mieleen.En tiedä historiasta yhtään esimerkkiä, että sotaakäyvä maa olisi samaan aikaan kehittynyt.
Jos ei olisi näin vakava asia, niin tämähän on kuin euroviisut.
. Ei ne noin vain kerro tehtäväänsä, näitten kuulustelussa saat olla juoni
Ymmärsin että melkein kannattakin ostaa hiiltä ulkomailta, ei sen takia että että se on terroristien hallussa, vaan koska heidän hiili on niin syvällä, ettei se kannattaa. Onhan näitä ei kannattavia hiilikaivoksia suljettu Euroopassakin, mutta Krivbasin hiili on ihan pinnalla, ei tarvitse mennää kilometrien syvyyteen, taisin jo kirjoittaa tästä joskus, mutta en ole varma.
Asiasta toiseen:
Kremin referedumi, tälläistä ei näytetä Venäjän tv:ssa. Jornaliseilta vietty kamerat ja filmit, jotain kuitenkin jäi, kuten näkyy, yksi ukrainalainen naiskuvaja juoksee karkkuun sotilasta videolla. Kasakoiden, titushkojen, sotilaiden rivit taustalla.
Anteeksi että postan tämänkin taas venäjän kielisenä, valkovenäläisten tekemä dokumentti, osassa siellä puhutaan englanttia, vaikuttaa siltä että siinä on ydistetty muistakin dokumenteista osia. Yritän etsiä löytyykö vastaava englannin, vai onko kenties jollakin tiedossa tämä dokumentti tekstitettynä?Voi kun ymmärtäisin Venäjää... Olisi niin mielenkiintoista ymmärtää mitä näissä videoissa puhutaan. On kyllä todella huolestuttavaa toi meno tuolla naapurissa. Pohjois-Korea minkä rajat ovat vaan vähä eri tavalla auki kuin itse Pohjoisessa. Sairas maa. Kaikki näytti minun silmääni hyvältä vielä tässä muutama vuosi takaperin ja vaikutti et Venäjästä voisi oikeasti tulla lännen jäsen, mutta kyllä nyt ovat taas TODELLA kaukana siitä
Separatistien Novorossija jäihin. Taustaa (ve) http://www.gazeta.ru/politics/2015/05/19_a_6694441.shtml
Edit.
Russian-backed 'Novorossiya' breakaway movement collapses
http://24today.net/open/415387
![]()
En vertailisi sitä Forrest Gampiksi kuitenkaan. FG oli yksinkertainen, mutta hyvätahtoinen mies. Putin on taas rikollinen, varas ja tappaja, joka tekee rikokset täysin tiedostaen. Suosittelen lukemaan missä vaiheessa Putin häntä "älykkäimpien" kavereiden kanssa teki ensimmäiset miljoonat - varastamalla määrärahat pietarilaiselta, rahat joita oli määrätty elintarvikkeisiin, pietarilaiset eivät saaneet elintarvikkeita, ja rahat hävisivät. Suosittelen lukemaan Putin on alusta lähtien käytti asemansa väärin, totta kai sen ympärillä olivat muut varkaat, mm tuo kuvan Timchenko.Putin on aivan ehdottomasti Venäjän Forrest Gump. Yksinkertainen mies, joka onnistui aina olemaan oikeassa paikassa oikeaan aikaan
...
Putinilla on toki pelisilmää, mutta ei Putin tätä peliä yksin pelaa. Siinä ympärillä on paljon älykkäämpiä ihmisiä, joiden neuvoja Putin kuuntelee korvat höröllään ja sama pätee myös omaisuuden keräämiseen.
![]()
Löysin yhden mielenkiitoisen kartan:
![]()
?Saadun tiedon mukaan Spetsnaz-taisteluosaston (16. ja 3. SpetsnazPr) komentaja kaatui eilen Schastyassa Luhanskin pohjoispuolella.
Yksi 3. SpetsnazPr:n taistelija jäi vangiksi ja virallisesti GRU:n yleisesikunnan upseeri on kaapattu ukrien käsiin.
Aj, aj, nyt alkaa purra! Provo, no ei nyt kai?
http://www.themoscowtimes.com/busin...ti-russian-nuclear-missile-shield/521871.html
Ukraine Open to Hosting Anti-Russian Nuclear Missile Shield
Ukraine is open to the placement of an anti-ballistic missile shield to defend against nuclear threats, including possible attacks by Russia, a top Ukrainian official said in an interview published Wednesday by news agency Ukrinform.