Coffee Man
Respected Leader

r/UkraineWarVideoReport - Evacuation in recently liberated Ukrainian village as constant shelling doesn’t stop [ENG SUB]
67 votes and 4 comments so far on Reddit

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
LahjoitettuUnicefin Black Friday -kamppiksessa kerätään rahaa lastenvaatteiden hankkimiseksi ukrainalaisille lapsille. 20 euroa = 1 lastenvaatepaketti. Vaatteet valmistetaan Kiovassa ja siten tuotanto hyödyttää Ukrainaa myös työtä tarjoten.
![]()
Black Friday | UNICEF
Black Friday -tarjouksella UNICEF kerää varoja Ukrainan lasten talvivaatteisiin. Edessä on kylmä talvi, auta ja lahjoita. Black Rriday -alennus 0%.www.unicef.fi
Taitaa olla sama talo Novoselivs'kestä, joka esiintyi viimeisen parin päivän sisällä K-18 filmissä.Ei enää mitenkään yllättävää miltä näyttää koti örkkien majailun jäljiltä.
Ryssän ja Israelin välillä on ollut sopimus, ettei Israelin koneisiin kosketa rysyn ilmatorjunnalla. Tämä vyyhti on sitä keskustelua miksei Israel toimita Ukrainalle aseita. Eli Israel hyötyy vallitsevasta tilanteesta Syyriassa. /offtopicS300 on osoittautunut Nato koneita vastaan 0 arvoiseksi, Syyriassa ole pudotettu noilla yhtään Israelin konetta. Ainoat toimivat S300 tai yleensäkkään ryssäläiset IT ohjukset lienevät Ukrainan modifioimat versiota, noilla saa sitten ryssän koneita tai yksikertaisempia UAV:itä alas.
Toinen asia on sitten se että putteli tosiaan pistää nyt all-in tyyppisesti, eihän noiden mobikkien vyöryttämisessäkään ole meidän mielestä mitään järkeä mutta siitä huolimatta niitä vyöryy laumoissa ruumispusseihin. S300 menee ihan samalla kaavalla, kaikki mitä on heitetään Ukrainaan ja toivotaan pikaista voittoa.
Kuulostaa taas kovasti Natsi-Saksalle.Naisten tehtävä on synnyttää ja kasvattaa Putlerille uusia sotilaita, sanoo Irkutskin alueen kuvernööri.
Ryssän ja Israelin välillä on ollut sopimus, ettei Israelin koneisiin kosketa rysyn ilmatorjunnalla. Tämä vyyhti on sitä keskustelua miksei Israel toimita Ukrainalle aseita. Eli Israel hyötyy vallitsevasta tilanteesta Syyriassa. /offtopic
Todellisuus sen toimintakyvystä on toinen, mutta doktriinin tasolla ymmärtääkseni näin.
Nyt sinne painonvartioiden foorumeille jo… kiitos. Ihailen intoanne, mutta jatkunut sivutolkulla aivan totaalinen offtopic ku yks ukrainalainen laitto hetken makkaraa ja munia. Keskittykääs nyt!Itse laihduin 20 kg ja saavutin ihannepainon siirtymällä terveelliseen ja vähempilihaiseen ruokavalioon. Siihen kuuluu lihaa treenipäivinä ja istumatyöpäivinä kalaa ja kasviksia. Palkinto vähintään tunnin treenaamisesta on liha lautasella.
Työtahti nousi, elämänlaatu koheni, puolimaraton menee kahteen tuntiin ja naiset ei jätä rauhaan. Näin kolmikymppisenä se ei aina ole pelkkää plussaa, kun Ritva 50 v. ja 113 kg iskee silmää.
Suosittelen silti erityisesti reserviläisille, lieveilmiöt huomioiden.
Kohdasta 6:37. Ei jumalauta, nyt riitti! Saatananmoinen ralli päälle ja ryssät vittuun!Reddit - Dive into anything
www.reddit.com
Olet varmasti oikeassa, mutta:Ymmärtääkseni palstan tarkoitus on edelleen ryssän hyökkäyssodan Ukrainassa seuraaminen. Ei tyhjänpäiväinen rupattelu.